Psikoloji Teknolojileri

Psikoloji Teknolojileri Ensitüsü, Alen Psikoloik Danışmanlık Merkezi bünyesinde ve değerli akademisyenler ve değerli meslektaşlarımızın  katkılarıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Klinik Psikolog, Pskiyatrist ve Uzman Psikologlardan oluşan kadro Bağdat Caddesi No:504 Bostancı adresinde çalışmalarında devam etmektedir.

Kurulma amacımız:

Teknoloji her alanda olduğu gibi ruh sağlığı alanında da hızla etkisini göstermektedir.

Tüm dünya da psikoterapi alanında saygın üniversitelerde araştırma enstitüleri kurulmuş, üzerine sürekli genişleyen devasa bir literatür oluşmuştur.

Öncelikle dünyada ruh sağlığı alanında gelişen ve gelişmekte olan teknolojileri ve yenilikleri ülkemize getirerek entegre etmek,

Daha da heyecan verici olarak,  yeni teknolojiler üretmek ve bunları uzmanlarla buluşturmak…

Öncelikle psikoterapi hizmetlerinin kalitesinin ve etkisini arttırmak yoluyla insanlarımıza, 

Bu teknolojileri kullanarak Psikoterapi alanında danışanlarımıza hizmet vermek, alandaki uzman

ve öğrencileri eğitmek, ve klinik araştırmalar yapmaktır.

Ne kadar çok iyi psikolog onlarca kadar çok iyi insan…

 

PSİKOLOJİ  TEKNOLOJİLERİ VE DANIŞMANLIK ENSTİTÜSÜ ÇALIŞMA ALANLARI

  • Çocuk-Ergen Psikolojik, Pedagojik Danışmanlık
  • Yetişkin Psikolojik  Danışmanlık
  • Psikoloji-Psikiyatri ve Teknoloji
  • Sanal Gerçeklik Terapisi
  • Eğitimler
  • Seminerler
  • Süpervizyon

 

 

Özlem Koç Özden

PSİKOLOG,PSİKOTERAPİST,Ph.Dc

Psikoloji Teknolojileri ve Danışmanlık Enstitüsü Kurucu

 

Psikoloji alanında, lisans eğitimine sahip olan uzmanımız, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi”nde  ilk yüksek lisans derecesini almış, ardından 2008 yılında New York Üniversitesi” dil alanında eğitimini tamamlamıştır. 2012  yılında Klinik Psikoloji alanında Doktora eğitimine başlamıştır ve halen doktora çalışmalarına devam etmektedir.Ayrıca felsefe alanında da ikinci bir lisans derecesine sahiptir.

Başlıca akademik çalışma alanı olan  Kaygı bozuklukları ve Sanal Gerçeklik Terapisi (Virtual Reality Therapy) ile tedavisi, ile ilgili eğitimine Şubat 2016”da, İspanya Barcelona”da Dr. Elizabeth McMahon ve Isabel Font yönetimindeki teorik ve pratik aşamalarda başlamış daha sonra çalışma gruplarıyla devam etmiştir.Pilot uygulamaları süpervize edilmiş ve konu ile ilgili ülkemizde sertifika alan ilk terapist   olmuştur. Yine Klinik Psikoloji alanındaki doktora çalışmalarına da bu bağlamda devam etmektedir. Son yıllarda anksiyetenin (kaygı-bunaltı) psikolojik ve felsefi kökenleri ve Siber Psikoloji (Cyberpsychology),  üzerinde araştırmalarını yoğunlaştırmış. Bunun yanında, sanal gerçeklik terapisinde önemli bir kaynak olan “Virtual Reality Therapy for Anxiety Disorders (APA) kitabının çeviri çalışmalarını yapmıştır.

Mesleki kariyeri boyunca, yurtiçinde ve yurtdışında birçok mesleki ve özel eğitime katılmış ve dersler vermiştir.

Başlıca eğitimler:  Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimi( H. Türkçapar ve ekibi Poem), Profesional Acreditado, Sanal Gerçeklik Terapisi,(Isabel Font, Barcelona-Espana),  Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimi ( H. Türkçapar),Aile ve Evlilik Terapileri Derneği ( Murat Dokur), New York Üniversitesi, Kingsborough Community College, Marmara Üniversitesi Sürekli eğitim Merkezi,Özel eğitim grupları ile çalışma. Ayrıca doktora bağlamında: Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Süpervizyonu (2 kez), Psikodinamik Psikoterapi Süpervizyonu, Varoluşçu Psikoterapi Süpervizyonu ve Çocuk Ergen Psikodinamik Psikoterapi Süpervizyonu 5 kez farklı ekollerde süpervizyon derslerine  katılmış ve ayrı ayrı vakalar takip etmiştir.

Klinik stajlarını, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde tamamlamış.Ayrıca Klinik Psikoloji de ölçme ve değerlendirme ile ilgili olarak, gelişimsel envanterler, zeka testleri ile projektif testlerin uygulayıcısı konumundadır.

Verdiği Dersler:

Psikolojiye Giriş,Psikoloji Tarihi, Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi, Sosyoloji

Özlem Koç Özden

İlkelerimiz